in , , , ,

Saç Dökülmesi Yanlış Beslenmenin Habercisi

Eğer saçınız çok dökülüyorsa yanlış bir diyetin habercisi olabilir.  Uzman doktorlar bir kişi diyet programını takip ederken saç dökülmelerinin artmış olduğunu fark ettiği zaman beslenme düzeninde bazı şeylerin ters gittiğini söylüyor. Saçınız çok dökülüyorsa B12 eksikliğine işaret edebilir.

İnsan vücudu sağlıklı yağ asitlerini alamadığı zaman saç dökülmesi ve cilt problemleri ile karşılaşabilir. Doğru bir biçimde kilo almak ve kilo vermek için sağlıklı bir beslenmeyi destekleyen diyet listesini ve iyi bir doktoru takip etmeniz gerekir. Yanlış olan diyet programları insan sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Bir kişi diyet yaparken sürekli açlık hali hissediyor ise kilo alıp vermekte zorlamıyorsa yanlış bir diyet yolunda olunabilir. Bir diyet programını takip ederken geceleri ve gündüzleri çok az şekilde açlığınızı bastırmak için çok azda olsa küçük bir kaçamaklar yapmaktaysanız programınızda Bazı şeylerin ters gittiği söylenebilir.

Yanlış Uygulanan Diyetler ve Saça Etkisi

Bir gün içerisinde vücudunuzda alması gereken kalori miktarını karşılayamadığınız zaman açlık krizleri dahi yaşanabilir. Saçınız çok dökülüyorsa yanlış bir diyetin habercisi olabilir ve bunu uzman bir doktora başvurarak daha iyi öğrenilebilir. Kriz ile karşı karşıya kalan kişileri bir anda sağlıksız besinler tüketmeye itebilir. Hatta bazı yanlış diyet programları psikolojik sorunları dahi etkileyebilir. Bir diyet programına uyduğunuz halde gitgide aksi, hayattan keyif almayan ve huysuz bir hale dönüştüğünüzü hissetmek, yanlış bir diyet listesine uyduğunuzu gösterebilir. Bu durum ile karşı karşıya kaldığınızda diyet listenize mineral açısından ve vitamin açısından zengin besinleri eklemeniz gerekebilir.

Bunun yanı sıra diyetinize serotonin hormonunun salgılamış olmasını destekleyebilecek karbonhidratlar eklemek sizlere yanlış bir diyet yapıldığından kaynaklanan psikolojik sorunları daha da hafifletilebilir. Eğer sindirim problemleriniz var ise lifli olan gıdaların daha çok tüketimi artırılabilir. Saçınız çok dökülüyorsa yanlış bir diyetin habercisi olabilir ve bunun önüne geçebilmek için kaliteli bir diyet listesinin günlük olarak besin ihtiyacınızı ve enerjinizi karşılayabilecek özelliklere sahip olup olmadığınızı doktorunuz ile birlikte gözden geçirmelisiniz. Vücudunuz sağlıklı olan yağ asitlerini alamadığı için saçlarınız dökülebilir.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ruh Sağlığının Baş Belası Depresyon

Sıkı Bir Karınla Herkesi Etkileyin; Six Pack Nasıl Yapılır?