in

Günün ajandasında neler var (13.04.2023)

Yurt İçi Gündem-

10:00 Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası(TCMB), özel sektörün yurt dışından sağladığı kredi borcu verilerini açıklayacak. Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK), kümes hayvancılığı ile süt ve süt üretimi verilerini açıklayacak. TÜİK ayrıca 2021 yılına ilişkin taşıt-kilometre istatistikleri bültenini yayımlayacak.

14:00 Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu(BDDK) haftalık sektör verilerini açıklayacak.

14:30 TCMB para ve banka istatistikleri haftalık verileri yayımlanacak. TCMB haftalık bülteninde yurt dışı yerleşiklerin hareketleri, rezervler, parasal veriler ve yurt içi yerleşiklerin döviz pozisyonu öncelikli olarak izlenecek.

-Yurt Dışı Gündem-

07:30 Avrupa piyasaları Hollanda’nın final enflasyon rakamlarıyla güne başlayacak.

09:00 Almanya final enflasyon rakamlarını açıklayacak. İngiltere ticaret, GSYH, sanayi, hizmet ve inşaat üretimi verileri açıklanacak.

11:00 İtalya’nın sanayi üretimi rakamları açıklanacak.

12:00 Euro Bölgesi’nin geneli için de sanayi üretimi rakamları açıklanacak.

14:45 Almanya Maliye Bakanı Christian Lindner ve Almanya Merkez Bankası(Bundesbank) Başkanı Joachim Nagel, Washington’da basın toplantısı düzenleyecek.

15:30 ABD’de üretici fiyatları açıklanacak. Aynı saatte haftalık işsizlik başvuruları da açıklanacak.

16:00 İngiltere Merkez Bankası(BoE) Baş Ekonomisti Huw Pill, New York’ta MNI Market News tarafından düzenlenen bir etkinlikte para politikası hakkında konuşacak. Kanada Merkez Bankası(BoC) Başkanı Tiff Macklem, IMF Bahar Toplantıları kapsamında düzenlenen etkinliğe katılacak.

16:15 İngiltere Merkez Bankası(BoE) Parasal Değerlendirme ve Strateji Bölümü Başkanı James Talbot, George Washington Üniversitesi Uluslararası Ekonomi Politikası Enstitüsü’nde düzenlenen panelde konuşacak. Petrol işlemcileri tarafından yakından takip edilen OPEC’in aylık raporu yayımlanacak.

17:30 Doğalgaz stokları açıklanacak.

20:00 ABD Hazinesi, 30 yıllık tahvil ile borçlanmaya çıkacak.

22:00 Meksika Merkez Bankası(Banxico), 30 Mart tarihli faiz toplantısı tutanaklarını açıklayacak.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Zorlu Enerji hibrit enerji santrali devraldı

Borsa güne yükselişle başladı (13.04.2022)