in ,

Emekliye 29 Ekim ikramiyesi: Masada iki rakam var

Geçim savaşı veren emeklinin gözü maaşlarına yapılacak düzenlemeye çevrildi. Gündemde emekli maşlarına yapılacak zammın dışında bir de emeklilere verilmesi gündemde olan 29 Ekim ikramiyesi var.

İkramiye için 1000 TL ve 5 bin TL üzerinde çalışıldığı belirtildi. İkramiyeye bugün gerçekleştirilecek Kabine toplantısında son şeklinin verilmesi bekleniyor.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın yaklaşmasıyla beraber, emeklilere 5 bin lira ikramiye verilmesi de gündemin ilk sıralarına yerleşti.

Cumhuriyetin 100. Yılı onuruna bir sefere mahsus olacağı öğrenildi. Bu kapsamda emeklinin gözü bugünkü Kabine toplantısına çevrildi.

Bugün kabinede son şekli verilecek ikramiye için 1000 TL ve 5 bin TL’nin üzerinde çalışıldığı öğrenildi. Bin liralık ikramiyenin 14.2 milyar, 5 bin liralık ikramiyenin de 71 milyar faturasının olduğu hesaplandı.

Orta bir noktada buluşulması hedefleniyor. İkramiyenin Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur olmak üzere SGK’ya bağlı tüm emeklileri kapsayacağı belirtildi.

BAĞ-KUR PRİM EŞİTLEMESİ DE GÖRÜŞÜLECEK

Ayrıca Kabine Toplantısı’nda 9.000 prim ile emekli olan Bağ-Kur’lular için 7.200 prim günü masaya yatırılacak. Düzenlemenin yürürlüğe girmesiyle Bağ-Kur’lular için 5 yıl erken emeklilik fırsatı doğacak.

KAYNAK: Sabah

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Galatasaray, Manchester United galibiyeti sonrası kasasını doldurdu!

Summers: FED’in faiz artırımları eskisi gibi işe yaramıyor