in

ACUNMEDYA’dan yeni proje: BBC formatını satın aldı

Televizyon sanayisindeki üretim şirketleri ve program takımlarının katıldığı MIPCOM 2023 fuarı Cannes’da gerçekleşti. Cannes delegeleri, fuarda BBC Studios’un ödüllü formatı ‘The %1 Club’ın canlı bir versiyonunu deneyimleme fırsatı buldu ve beğeni toplayan format için en son milletlerarası lisans muahedesi duyuruldu. Türk medya dalının büyük oyuncularından ACUNMEDYA, sevilen cümbüş formatını satın aldı. Her kısmı 120 dakikadan oluşan 10 kısımlık formatın imaline 2023 yılının sonlarında başlanması ve programın 2024 yılının birinci yarısında yayınlanması planlanıyor.

 

 

ACUNMEDYA ile çalışacağı için heyecan duyduğunu belirten BBC Studios Global Format Satışları Kıdemli Lider Yardımcısı André Renaud şu sözleri kullandı: “Başarısı gün geçtikçe artan The 1% Club, milletlerarası yedi bölgeye ulaştı. Birebir vakitte çeşitli yerlerde, birçok pazarda ikinci ve üçüncü dönemlere geçerek daha da güçlenmeye devam ediyor. Yükselen başarısıyla gelecekte daha fazla ülkenin The 1% Club’a katılacağından eminim. MIPCOM 2023 fuarında da yeni bir bölgeye imza attık. Tanınan cümbüş formatlarını Türk izleyicilerle buluşturma konusunda kusursuz bir geçmişe sahip olan ACUNMEDYA formatımızı satın aldı. ACUNMEDYA ile çalışmaktan ve Türk izleyicilerin formata dahil olmasından büyük bir heyecan duyuyoruz.”

 

ACUNMEDYA CEO’su Ebru Atasav Tahrancı “BBC Studios’un birçok ülkede ilgiyle takip edilen formatı The 1% Club’ı Türk izleyicilerle buluşturacağımız için çok memnunuz. Müsabaka formatının memleketler arası başarısı göz önüne alındığında, TV8’de yayınlanan cümbüş formatlarımıza harika bir ekleme yapmış olduk. Bu yeni yarış formatımızı izleyicilerimizle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.”

 

Nedir bu “The %1 Club”?

BBC Studios’un prime-time cümbüş formatı The 1% Club, halkın zekasını bilimsel bir araştırmayla test ediyor. Son derece eğlenceli olan format, insan beyninin nasıl çalıştığını ortaya koyan yanıtlarla dolu bir dizi sorudan oluşuyor. Her yaşa hitap eden format, aileleri ekran başında bir ortaya getirerek yüksek seyir zevki sunuyor.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Netflix’in abone sayısı 247,2 milyona ulaştı

İsrail tüm diplomatlarını Türkiye’den geri çekme kararı aldı