in , ,

Özer Çiller son yolculuğuna uğurlandı

Türkiye’nin 22. Başbakanı Tansu Çiller’in eşi Özer Uçuran Çiller geride bıraktığımız cumartesi günü sabaha karşı geçirdiği kalp krizinin ardından hayatını kaybetmişti.

Öğle namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacak olan iş insanı Özer Uçuran Çiller’in naaşı, cenaze namazının kılınacağı Barbaros Hayrettin Paşa Camisine getirildi.

Cenaze töreninde siyaset ve iş dünyasından çok sayıda insan bir araya geldi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı cenaze törenin de Tansu Çiller taziyeleri kabul etti.

Cenaze namazında saf tutan Erdoğan, ardından yaptığı konuşmada, Özer Uçuran Çiller’in geçmişinden bu yana özellikle ekonomi alanında ciddi manada ülkede hizmetleri bulunduğunu, aynı zamanda eşi Tansu Çiller’in başbakanlığıyla ülkeye hizmet etmiş bir hanımefendi olduğunu söyledi.

Özer Uçuran Çiller’in uzun bir süre rahatsızlık dönemi yaşadığını belirten Erdoğan, “Uzun bir zaman bu çileyi çekti. Rabb’im taksiratını hasenata tebdil ile inşallah makamlarını ali eder. Bizler de ondan ülkemiz için elde ettiğimiz imkanları yine ülkemizin geleceği için kullanma noktasında adımlarımızı atarız. Ben son dönemlerde kendisiyle tanışma fırsatını buldum. Rabb’im mekanını ali eylesin, mekanını cennet eylesin.” ifadelerini kullandı. Erdoğan, Özer Uçuran Çiller’e rahmet diledikten Fatiha okudu.

Törenin ardından Çiller’in cansız bedeni Kilyos Mezarlığı’nda toprağa verilmek üzere yola çıkarıldı.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Naci Görür’den İstanbul için korkutan açıklama: En çok bu bölge etkilenecek!

Türkiye’de Tesla satışlarında düşüş sürüyor