in ,

Öğrencileri heyecanlandıran açıklama geldi

Binlerce öğrencinin merakla beklediği vergisiz telefon ve bilgisayar hakkında detaylar paylaşıldı. Seçim vaadi olarak 14 Mayıs’ta ortaya çıkan konu hakkında nihai karar verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde bugün kabine toplantısı gerçekleşti. Öğleden sonra 15.15’te başlayan kabine toplantısı yaklaşık 4 saat sürdü. Toplantının ana konusu ise, ekonomi oldu. Gençlerin merakla beklediği vergisiz telefon ve bilgisayar konuları da ele alındı.

Toplantının detaylarını Erdoğan, basınla sonradan paylaştı. Kameraların karşısına çıkan Cumhurbaşkanı şunları söyledi;

Örgün eğitimdeki üniversiteli gençlerimize vaadimiz olan cep telefonu ve bilgisayar desteğini hayata geçiriyoruz. Gençlerimize piyasa satış fiyatı 9 bin 500 lirayı geçmeyen cep telefonu ve bilgisayarlar için toplamda 5 bin 500 liraya kadar teknolojik cihaz desteği vereceğiz. Piyasa fiyatının yüzde 44,4, bilgisayarlar için yüzde 16,7 tutarında destek sağlayacağız.

Bir hatla sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca aylık ücretsiz 10 GB kota tanımlıyoruz. Gençlerimiz bu haklarını istedikleri üç mobil şebeke operatörlerinin üzerinden kullanabilecekler. Üniversiteli gençlerimizin teknoloji ve bilgiye erişimini artıracağız. Her iki desteğe ilişkin uygulama esasları bakanlıklarımızca belirlenecektir. 18 yaşına giren gençlerimize 1 yıl süreyle geçerli olmak üzere Genç Kart vereceğiz. Tüm gençlerimiz müze, tiyatro, sinema gibi kültür ve sanatsal etkinliklerden ücretsiz ya da indirimli faydalanabileceklerdir. Zaman içinde imkanları daha da genişleteceğiz.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

2024 Asgari Ücret Zammı Ne Olur?

Bakan Kacır: Gençlerimizin önünü daha fazla açmalıyız