in ,

Find My Kids Uygulaması Türkiye’de Ücretsiz Olarak Kullanıma Açıldı

Find My Kids, mobil uygulamasını Türkiye’deki tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunmaya başladı

Öğrencilerin pazartesi günü okullara geri dönmesiyle birlikte, anne babalar ister istemez “Çocuğum acaba okula vardı mı?”, “Okuldan çıktı ama şu anda nerede, ne zaman evde olur?” gibi soruları hemen her gün sormaya başlayacaklar. Bu gibi soruların en hızlı cevabı ise çocukların bulunduğu yeri anlık olarak gösteren konum takip uygulamalarıyla alınabiliyor.

Anne babaların çocuklarının konumunu gerçek zamanlı olarak takip edebilmelerini sağlayan mobil uygulama Find My Kids, kullanıcı verilerini izinli ve anonim olarak işlediği, ilgi çekici bir araştırma gerçekleştirdi. Dünyada 3 milyon, Türkiye’de 100 binden fazla aktif kullanıcısı bulunan Find My Kids, ülkemizdeki çocukların evleriyle okul arasında ortalama ne kadar yolculuk yaptıklarını hesapladı.

Find My Kids tarafından İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi yüksek nüfusa sahip illerin yalnızca şehir merkezlerinde geçtiğimiz Ocak ayındaki kullanım dikkate alınarak yapılan inceleme oldukça dikkat çekici sonuçlar ortaya koyuyor. Buna göre çocukların gittiği okullar evlerinden ortalama 1,9 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Öte yandan, çocukların yüzde 10’u her sabah okula gitmek için 5 kilometreden uzun bir yolu takip ediyor. Evle okul arasındaki mesafe ister uzun olsun ister kısa, anne babalar doğal olarak okul yolundaki çocuklarını merak ediyor. Find My Kids, yaşanan felaketin ardından endişeleri artan anne babalara yardımcı olmak için, mobil uygulamasını depremler için yardım seferberliği süresince Türkiye’deki tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunmaya başladı.

Depremlerin ardından Find My Kids tüm Türkiye’de ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

İstanbul’da 93 Okula Tahliye Kararı

Kahramanmaraş’ta Bir Deprem Daha