in

Elon Musk, Türkiye’ye gelecek mi? Önemli isimden cevap…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın buluşmasının yankısı sürüyor. İkili Amerika’da bir araya gelirken ne konuşulduğu merak ediliyordu. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı’ndan açıklama geldi.

Amerika’da Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na katılan Erdoğan, yatırım için dünyanın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk’la da buluştu. Cumhurbaşkanı, Musk’ı yeniden Türkiye’ye davet etti.

İzmir’de bu yılın üçüncü TEKNOFEST’i gerçekleşecek. Recep Tayyip Erdoğan, TEKNOFEST’in gerçekleşeceği gün etkinliğe Tesla’nın CEO’sunu davet etti. Erdoğan yaptığı açıklamada şunları söyledi;

Musk ile gerek Tesla’nın Türkiye’de yatırım yapması gerekse uzay çalışmalarında müşterek adım atma konularını görüştük. Arkadaşlarımızla bir çalışma inşallah yapacaklar. Ben kendisini İzmir Teknofest’e davet ettim.

İzmir Teknofest’e de büyük ihtimalle gelecek. Yanında genel müdürü de vardı ona da talimatı verdi ve özellikle de Efes’e vurgu yaptı. “Ben İzmir’in methini duydum ve İzmir Teknofest’e katılmaya çalışacağım.” dedi. Arkadaşlarımız da kendileriyle irtibat halinde olacaklar. İnşallah İzmir’e gelirse gençlerimizi çok çok cezbeden bir İzmir Teknofest’i olur.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Elon Musk’un beyin çipi şirketi klinik deneye başlıyor

SpaceX Türkçe bilen personel arıyor: Saati 24 dolar