in

Atlas Okyanusu’nda kaybolan denizaltından ses duyuldu

ABD Sahil Güvenlik Birimi, Kanada ordusuna bağlı ekiplerin, Atlas okyanusunda enkazı bulunan 1912’de buz dağına çarparak batan Titanik’in enkazına yapılan turistik amaçla seferde kaybolan denizaltıyı arama çalışmaları yapılırken suyun altından sesler geldiği bilgisini paylaştı.

En ünlü enkaz olarak bilinen Titanik’i merak eden turistlere göstermek için dalış yapan turist denizaltısından uzun süredir haber alınamıyor.

Titanik enkazına, kişi başı tam 250 bin dolara (5,8 milyon lira)  karşılığında sefer düzenleyen tur şirketi OceanGate turistleri ve mürettebatı güvenli bir şekilde geri getirmek için ellerinden geleni yaptıkları ve tüm olanakları araştırdıklarını belirtmişti

 

Bir Twitter paylaşımı yapan ABD Sahil Güvenlik Kuzey Atlantik’te kaybolan denizaltıda beş kişinin olduğu açıklandı.

 

6,4 metre uzunluğundaki denizaltıya dalıştan 1 saat 45 dakika sonra irtibatın kesildiğine işaret edilen açıklamada, en son sinyalin pazar sabahı alındığı, bu sebep ile denizaltının 24 saatten daha uzun zamandır kayıp olduğu aktarılmıştı.

 

Kaybolan denizaltıyı arama çalışmalarında suyun altından sesler duyduğunu bildirdi. Seslerin denizaltıya ait olup olmadığı kesinleşmemekle birlikte, söz konusu seslerin 30 dakika aralıklarla duyulduğu ve bölgede yapılan aramalarda henüz olumlu sonuç alınamadığı ifade edildi.

 

28 saatlik oksijen kaldı

Öte yandan ABD Sahil Güvenliği yaptığı açıklamada, 5 kişinin bulunduğu denizaltıda 28 saatlik oksijen kaldığı bilgisini paylaştı.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Tiktok üzerinden kara para akladılar: 120 şüpheli gözaltında

Kaybolan denizaltının oksijeni bitiyor